Szczegóły techniczne 26 cale - Profesjonalnie dla przemyslu i zieleni

zieleń +48 (32) 355 00 45, kom. +48 608 200 204,
pompy uszczelnienia +48 (32) 355 00 46,
kom. +48 792 939 451, e-mail: biuro@antom.pl
Przejdź do treści
Oferta
Lapownice 26 calowe

Do docierania pierścieni uszczelnień mechanicznych z węgla, węglika krzemu, weglika wolframu i innych materiałów
Szczegóły techniczne

Zastosowanie:

Maszyna ta jest przeznaczona do docierania i polerowania bardzo precyzyjnych płaskich powierzchni. Jak na przykład
mechaniczne pierścienie uszczelniające, nowe ceramiczne tarcze szlifierskie, akcesoria do pomp oleju hydraulicznego itp.
Stosując różne tarcze docierające i płyn do polerowania mogą być również docierane, aluminium, miedź, żelazo, węgliki, tworzywa konstrukcyjne, tlenek glinu i węglik krzemu .


Budowa i cechy użytkowe:

Cechy:
Wyposażona w cylinder pneumatyczny, łatwą regulację i obsługę;
Wyposażona również w automatyczne i czasowe urządzenie do dodawania płynu do docierania;
Trójfazowy przemiennik częstotliwości w celu uzyskania zmiennej prędkości, aby dostosować obroty do obrabianego materiału
Wyposażona w reduktor ślimakowy.
Zalety:
Mały rozmiar, wysoka wydajność, stabilna praca, niski poziom hałasu, długa żywotność. Nadaje się do docierania i polerowania średniej wielkości pierścieni uszczelniających. Średnica tarczy polerskiej φ650mm, która może docierać pierścienie o średnicy maksymalnie 240mm.

Dane techniczne:

1. Silnik: 2,2 kW; 1430 obr / min  (z falownikiem, przetwornikiem 3 kW)
2. Rozmiar płyty polerskiej: 650 mm x 150 mm (średnica zewnętrzna x średnica wewnętrzna)
3. Maksymalna średnica docieranego pierścienia: 240 mm
4. Najcieńsza grubość która może być docierana: 1mm
5. Płaskość (po wypolerowaniu): 0,0006 mm. Chropowatość: Ra 0,05 μm
6. Wymiary maszyny: 900 mm x 1100 mm x 1900 mm (długość x szerokość x wysokość)
7. Masa maszyny: 1600 kg

Instalacja:
Maszyna musi być umieszczona na płaskiej, litej posadzce betonowej, skalibrowanej poziomicą.

Obsługa i środki ostrożności:

1. Wyczyść stół roboczy, martwe punkty i pierścienie kondycjonujące.
2. Wyczyść obrabiany przedmiot, aby uniknąć wtrącenia zanieczyszczeń.
3. Umieść obrabiane przedmioty w 3 pierścieniach kondycjonujących, pozostawiając pośrodku przestrzeń Ø30mm-Ø60mm. Włącz dopływ powietrza i ustaw całkowite ciśnienie wlotowe powietrza na 0,3-0,4Mpa. Zwiększ ciśnienie i ustaw ciśnienie powietrza na 0,05-0,2 MPa (ciśnienie 0,1 MPa jest równoważne przyłożeniu nacisku 20 kg na obrabiany przedmiot). Ciśnienie płynu docierającego jest ustawione na 0,02-0,04 MPa.
4. Włącz zasilanie, uruchom maszynę, ustaw rozsądny czas polerowania. Ustaw czas na dodanie płynu do polerowania (zwykle 5 sekund rozpylania co 1 minutę).
5. Po zakończeniu pracy wyjmij pierścień kondycjonujący i obrabiany przedmiot z maszyny. Zabrania się trzymania ich na płycie docierającej przez noc, aby zapobiec korozji tarczy szlifierskiej i uszkodzeniu konwertera po ponownym uruchomieniu.
6. Obrabiarka powinna być zawsze utrzymywana w czystości i porządku. Należy przeprowadzić kontrolę czystości kiedy zmiana się skończy. Przed świętami blaty i inne główne części powinny być chronione przed rdzą.
7. Maszyna powinna być obsługiwana wyłącznie przez wykwalifikowany personel.
8. Tylko profesjonalny personel serwisowy może przeprowadzać konserwację docieraczki i jest surowo zabroniony montaż i demontaż maszyny oraz wymiana wszelkich części zamiennych maszyny przez osoby do tego nie uprawnione.

Wymiana oleju:

Należy używać oleju 46 # przekładniowego do przekladni urządzenia i wymieniać olej po 100 godzin pracy maszyny. Następnie wymieniaj olej co 6 miesięcy.
Poziom oleju należy utrzymywać na poziomie 1/3 lub wyższym.

Przycinanie płyty polerskiej:

Po zużyciu tarczy należy ją obrobić na tokarce, a następnie przyciąć. Do naprawy stosuje się szmerglowy lub biały stalowy piasek jadeitowy, brązowy stalowy piasek jadeitowy i zielony piasek z węglika krzemu. Wielkość cząstek piasku na ogół mieści się w zakresie 100-200 oczek. Przytnij płytkę polerską za pomocą pierścienia do przycinania. Gdy płyta polerska jest wypukła, pierścień frezujący przesuwa się w kierunku środka; W przeciwnym razie porusza się na zewnątrz; Jeśli jest falisty, to jeden pierścień przesuwa się do środka, jeden na zewnątrz, a drugi pozostaje na miejscu. Ruch pierścienia przycinającego na ogół nie przekracza 5 mm.

Analiza defektów i rozwiązywanie problemów:

Możliwy problem: zadrapanie
Możliwe przyczyny:
1. Odpady przedmiotu obrabianego.
2. Gruboziarnisty piasek miesza się z płynem do polerowania.
Rozwiązania:
1. Wyczyść obrabiany przedmiot
2. Zmień płyn do polerowania
3. Przytnij płytkę polerską
Możliwe problemy: Niewystarczający połysk
Możliwe przyczyny:
1. Jakość pasty ściernej jest niska
2. Przedmiot obrabiany jest zielony.
3. Linia talerza na blacie stołu jest płytka
4. Czas polerowania jest za krótki
Rozwiązania:
1. Wymień pastę ścierną
2. Zmień obrabiany przedmiot
3. Dodanie linii płytek
4. Ustaw rozsądny czas polerowania
Możliwe problemy: słaba płaskość
Możliwe przyczyny:
1. płyta stołu jest nierówna
2. czas polerowania jest zbyt krótki.
Rozwiązania:
1. Płyta polerska do przycinania
2. Przedłużenie czasu polerowania
Możliwe problemy: Nie można uruchomić maszyny
Możliwe przyczyny:
1.błąd fazy silnika
Rozwiązania:
1. Zmień fazę połączenia

Akcesoria i zestawy narzędzi:

1. 3 pierścienie kondycjonujace
2. 6 paneli izolacyjnychi
3. klucz imbusowy

Waga i wymiary:

Masa brutto – około 686kg                                                                    Wymiary – długość 112 x szerokość 112 x wysokość 107cm wymiary przybliżone
  

Silnik o moc 3 koni mechanicznych i wzmocniona skrzynia biegów są produkowane w USA przez firmę Baldor. Stosowanie tylko produktów Baldor w układzie napędowym tworzy synergię, która jest bardzo silna i wydajna w porównaniu z wykorzystaniem komponentów różnych producentów. Przekładnia ma wyższą wartość obciążenia osiowego wzdłużnego niż przekładnie używane przez inne firmy docierające. Skrzynia biegów jest jedynym podporą, jaką mają stoły napędowe i docierające, a całkowita waga obu stołów jest wyśrodkowana bezpośrednio nad wałem skrzyni biegów. Zdolność przekładni do zapewnienia większego wsparcia niż minimalne wymagane ma kluczowe znaczenie dla wydłużenia żywotności maszyny.

Standardową funkcją maszyny BestLap jest napęd o zmiennej prędkości. Inne marki mają to za dodatkową opłatą, a przy wielu markach jest to nawet niedostępne. Bez napędu o zmiennej prędkości, po uruchomieniu maszyny, stół zaczyna się natychmiast obracać z pełną prędkością. Ten „wstrząsowy” start może spowodować, że obrabiane części uderzają o siebie, co może łatwo wyszczerbić / zarysować krawędzie części, powodując ich bezużyteczność. Nawet jeśli części są umieszczone w „pierścieniu roboczym” i nie mogą się ze sobą stykać podczas procesu docierania, naprężenia generowane przez „twardy start” mogą wystarczyć do uszkodzenia powierzchni czołowych części.Podstawa ramy maszyny BestLap jest wykonana ze stalowych rur konstrukcyjnych zapewniających wytrzymałość i stabilność. Cała rama, szafka i blat są malowane proszkowo specjalnym preparatem, materiałem, który jest odporny na zarysowania i trwalszy niż standardowe dostępne na rynku powłoki. Innym miejscem, w którym używany jest specjalnie opracowany materiał, jest 24-calowy ząbkowany stół do docierania. Jest to specjalne żeliwo, które zapewnia długą żywotność i doskonałe możliwości przetwarzania.
Wszystkie maszyny muszą być odpowiednio konserwowane, w przeciwnym razie utracą zdolność robienia tego, do czego zostały kupione. Podczas gdy sama maszyna BestLap nie wymaga ogólnej konserwacji układu napędowego lub elementów elektrycznych, stół docierający należy od czasu do czasu sprawdzać pod kątem płaskości i potwierdzić, że działa prawidłowo. Miernik czasu pracy to jeden ze sposobów na śledzenie, kiedy należy to zrobić i jest dostarczany jako funkcja standardowa.

Możliwość ustawienia określonego czasu przetwarzania w zadaniu ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pożądanego rezultatu, a docieraczka BestLap zapewnia w standardzie licznik czasu przetwarzania. Czas przetwarzania różnych elementów będzie się znacznie różnić w zależności od materiału, z którego są wykonane, oraz ilości materiału, który należy usunąć. Operator maszyny bardzo szybko nauczy się czasu przetwarzania wymaganego do jego potrzeb, a czasomierz można ustawić tak, aby był to czas zakończenia, a urządzenie automatycznie przestanie działać. Daje to operatorowi elastyczność wykonywania innych czynności zamiast ciągłego monitorowania procesu docierania.

Ścierniwo stosowane w tej maszynie jest dozowane za pomocą regulowanego systemu dozowania kroplowego.
System ten jest używany na całym świecie przez prawie wszystkich producentów docieraczek lapownic, ponieważ jest to wydajny, prosty i niedrogi system.

BestLapL sprawia, że ​​komponenty systemu wykorzystują stal nierdzewną przez długi czas. Zaprojektowali swój system w taki sposób, że gdy maszyna nie jest używana, ścierniwo jest uwalniane i spływa z powrotem do zbiornika na ścierniwo, zapobiegając jego zestalania się w przewodzie doprowadzającym i blokując przepływ.

Wszystkie komponenty elektryczne i szafy posiadają aprobatę UL, aby zapewnić niezawodne i bezpieczne działanie instalacji elektrycznej, a w momencie składania zamówienia potwierdzenie zostanie dokonane na wymaganym urządzeniu z zasilaniem 3-fazowowym dla Twojego obiektu.

Istnieje również roczna gwarancja na wszystkie komponenty, które uległy awarii z powodu wady materiałowej lub produkcyjnej.

Wraz ze stołem znajdują się wszystkie elementy potrzebne do rozpoczęcia docierania części z wyjątkiem materiału ściernego. Istnieją 3 zestawy pierścieni uszczelniających, płytek dociskowych i tarcz roboczych. Dostarczany jest zestaw narzędzi do regulacji stołu oraz 24-calowa prosta krawędź do potwierdzania płaskości stołu.
Lapownica 24 cale
Zainteresowany zakupem czy konsultacją
asi inżynierowie sprzedaży sa do Państwa dyspozycji zarówno online jak i mobilnie. Chętnie Państwa odwiedzą aby poznać szczegóły aplikacji.  Zapraszamy do kontaktu.

Lapownice 26 calowe
Wydajna dozieraczka lapownica dla warsztatów, które wykonują prace związane z regeneracja pierscieni uszczelnień w wiekszym zakresie.
Lapownica 26 cale w pracy
NIP: 627-000-74-17 , Regon: 350000598
Kontakt w sprawie marek
Husqvarna,Ventrac,Forst,
Karcher,Cedrus,Kruzer
tel.+48 608-200-204,
tel +48 32 355-00-45
Kontakt w sprawie
Pomp, uszczelnień
układów smarowania
tel +48 32 355-00-46
tel. +48 792-939-451
Wróć do spisu treści